Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Çevre Etiketi Çalışmaları

Çevre Etiketi çalışmaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sürdürülmekte olup, Birliğimiz de konuyu ilgili sektörlere iletmekte ve firmaları çevre etiketi almaları konusunda teşvik etmektedir.

Çevre Etiketi Yönetmeliği kapsamında kurulan Çevre Etiketi Kurulunda Birliğimiz de yer almakta ve toplantılara düzenli olarak katılım sağlanmaktadır.


Ayrıca, çevre etiketi verilmesi planlanan ürün grupları için kurulan Teknik İnceleme Komisyonlarına da temsilci gönderilerek, ilgili sektörlerin görüşlerinin da alınması sağlanmaktadır.

Halihazırda; kişisel bakım ve kozmetik, elde yıkama bulaşık deterjanı, turistik konaklama, seramik kaplama, tekstil ve temizlik kağıdı ürün grupları için çevre etiketi kriterleri bulunmaktadır. En son, çamaşır ve bulaşık makinesi deterjanı, cam ürün grupları için kriterler belirlenmiştir. Başvuru kılavuzları Bakanlığın sitesinde yer almaktadır.  

Boya ve vernikler ile sert yüzey temizleyiciler için çalışmalar devam etmektedir.

Sektör Meclisi Üyelerimiz Vitra Karo San. ve Tic. A.Ş. ile Yurtbay Seramik San ve Tic A.Ş. Seramik ürün grubunda çevre etiketi almış firmalarımızdır.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA