TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Polisimiz toplum vicdanının sesi, güvenliğimizin teminatıdır”


10.04.2014 / AnkaraTürk Polis Teşkilatı’nın 169. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, polisin demokratik düzenin ve güvenliğimizin koruyucusu olduğunu belirterek “Polisimize duyduğumuz saygı ve sevgi, aslında devletimize ve halkımıza hissettiğimiz duyguları yansıtır. Çünkü polis teşkilatı bu ülkenin demokratik düzeninin kararlı koruyucusudur” dedi.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“Polise duyulan güven, sevgi ve saygı, bu toplumun kemikleşmiş ve olmazsa olmaz değerlerindendir. 169’uncu yaşını kutlayan Türk Polis Teşkilatımız da bu sevgi ve güvene layık olabilmek için fedakârca, cansiperane şekilde yılmadan çalışmaktadır.

 

Toplum içerisinde herkes güvenli bir şekilde yaşamayı arzu eder. Günlük yaşamında maruz kalabileceği her türlü saldırıda, taşıyabileceği güvenlik endişesinde polisinin yanında olduğunu bilmek, bir vatandaşın en öncelikli isteği olsa gerek. Bu bakımdan polis teşkilatımız halkımızın gözbebeğidir. Daima vatandaşımızın vicdanının sesi olmayı bilmiştir.

 

Yasaların kendisine vermiş olduğu yetkiyi, yine yasalar çerçevesinde başarıyla kullanan ve halkının takdirini kazanan polisimizin, çağın ve teknolojinin getirdiği yeniliklerle donatılarak görev yapması, hepimiz için gurur vesilesidir.

 

Türk iş dünyası adına, tüm polislerimize gösterdikleri fedakârlık ve verdikleri hizmetten ötürü şükranlarımı iletir, Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümünü en içten duygularımla tebrik ederim.”

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA