TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Romanya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Silaghi TOBB’u ziyaret etti


20.09.2012 / AnkaraRomanya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ovidiu Loan Silaghi, Romanya Ulaştırma ve Altyapı Müsteşarı Valentin-Raducu Preda ve Romanya’nın Ankara Büyükelçisi Radu Onofrei, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. ​ ​

 

Görüşmede Hisarcıklıoğlu, TOBB’un yapısı ve Türkiye ekonomisi hakkında bilgi verirken, Romanya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Silaghi de, Romanya ekonomisi ve Romanya’daki yatırım fırsatları ile özelleştirme imkanları hakkında açıklamalarda bulundu. 
                                                                                             
-“Pendik-Köstence Ro-Ro Hattı iki ülke ekonomik ve ticari ilişkileri açısından çok önemli bir fırsat”

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu görüşmede, Pendik-Köstence Ro-Ro Hattının iki ülke ekonomik ve ticari ilişkileri açısından çok önemli bir fırsat olduğunu vurguladı. Romanya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Ovidiu Loan Silaghi ise, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile gerçekleştirdikleri temaslar sonucunda, hattın yeniden faaliyete geçirilmesinin her iki ülkenin de menfaatine olduğu noktasında mutabık kaldıklarını belirterek, konu üzerinde en kısa sürede çalışmaya başlayacaklarının altını çizdi.

-“Vizeleri 5 yıla çıkarmanız çok iyi bir haber fakat biz tamamen kaldırılmasını istiyoruz”

Hisarcıklıoğlu’nun “Romanya’da iş yapan Türk işadamlarına 5 yıl vize verme kararınız oldukça olumlu karşılandı. Fakat biz vize engelinin tamamen kaldırılmasını talep ediyoruz” şeklinde sözleri üzerine, Konuk Bakan Silaghi, “Biz kesin çözümü bulduk: Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye olması. Türkiye’nin AB üyeliğini en başından beri destekledik ve hep destekleyeceğiz” yanıtını verdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA