TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Geçiş Belgesi Dağıtım Büroları Bilgilendirme ve İstişare Toplantısı yapıldı


21.07.2022 / Geçiş belgesi tahsis işlemleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yetkilendirilen Odalar ve Borsaya bağlı dağıtım bürolarınca yürütülüyor. Geçiş belgesi dağıtımının etkin, verimli ve kurallara uygun bir şekilde yapılması amacıyla belirli dönemlerde dağıtım bürosu görevlilerine yönelik eğitim, bilgilendirme ve istişare toplantıları gerçekleştiriliyor. ​
Bu kapsamda, Rusya Federasyonu ile Kafkasya ve Orta Asya ülkelerine yapılan taşımaların gerçekleştirildiği sınır kapılarında faaliyet gösteren dağıtım bürosu personeline yönelik toplantı Uluslararası Geçiş Belgesi Müdürlüğü koordinasyonunda video konferans yöntemi ile gerçekleştirildi. 

Toplantıda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yayımlanan Geçiş Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesi’ne ek olarak gelen talimatlar ve Rusya Federasyonu-Ukrayna krizi başta olmak üzere son gelişmeler konusunda dağıtım bürosu görevlilerine bilgi verilirken, dağıtım işlemlerinin sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi amacıyla görüş alışverişinde bulunuldu. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA