Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Peru

 Bu sayfada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne gelen yurtdışı kaynaklı ticari, teknik ve mali işbirliği teklifleri, ülke tanıtımları gibi bilgiler yer almaktadır. 


 

» Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler- Peru

Ticaret Bakanlığı'nın ilgide kayıtlı yazısı ile, Bakanlığa bağlı olarak dünyanın dört bir yanında ihracatımızın geliştirilmesi için çalışmakta olan Ticaret Müşavir ve Ataşelerimizle Türk iş dünyasını bir araya getirmek üzere Ticaret Bakanlığımız tarafından "Ticaret Müşavirlerimizle Elektronik Sohbetler" toplantıları düzenlenecektir.

 

Bu çerçevede, 9 Şubat 2021 Salı günü 16.30-18.00 saatleri arasında Peru'da görev yapmakta olan Ticaret Müşavirlerimiz ve Ataşelerimiz ile bu ülkelerde iş yapmakta olan iş insanlarımızın konuşmacı olarak katılarak tecrübelerini Türk iş insanlarıyla paylaşacağı e-sohbet toplantıları gerçekleştirilecektir. Detaylı bilgilere linkten ulaşılabilmektedir.

 

» Ankara’daki Peru Büyükelçiliği Peru ekonomisi, yatırım ortamı ve 2017’de kamu ve özel sektör işbirliğinde gerçekleşecek olan projeler hakkında bilgi vererek, Peru Hükümeti’nin, Peru’nun 200. yıldönümü sebebiyle 2021 yılına dönük hedeflerinden bahsetmiştir. Söz konusu hedeflere ilişkin detaylı bilgilere www.proinversion.gob.pe/apec/ adresinden ulaşılabilmektedir.

2015 yılında 7 milyar ABD doları tutarında yabancı yatırım çeken Peru’da, yabancı yatırıma yönelik özgür bir ortamın olduğu, içerde ve dışarda kredi kullanımına erişimin serbest olduğu, özel mülk için garanti verildiği hakkında bilgi verilmiştir. Ayrıca otoyol, çevre yolu, tren ve suyolu, liman, hastane, organize sanayi bölgesi, gibi inşaat alanında; termal güç ünitesi, elektrik dönüşüm hattı, doğalgaz dağıtım sistemi, su dönüşüm sistemi, maden arama gibi alanlarda da kamu-özel sektör işbirliğinde gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında da bilgi verilmiştir.

Bu kapsamda, Peru’daki yatırım ortamı ve söz konusu projelere ilişkin detaylı bilgilere Ek1 ve Ek2’den ulaşılmaktadır.

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA