TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Güneydoğu Bölgesi Oda ve Borsa Başkanlarıyla ‘istişare’ toplantısında bir araya geldi


13.08.2011 / AnkaraGüneydoğu Bölgesi İstişare Toplantısı TOBB Birlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığındaki toplantıda bölgenin sorunları ve çözüm önerilerinin yanı sıra ülke ve dünya ölçeğindeki ekonomik gelişmeler de masaya yatırıldı.​ ​


Hisarcıklıoğlu toplantının açılış konuşmasında, TOBB’un Afrika’daki Açlık Felaketi konusundaki yardım kampanyasına işaret ederek, tüm oda ve borsa başkanlarından konuya duyarlı olmalarını ve bölgelerinde herkese bu yardım kampanyasını duyurmalarını istedi.

TOBB’un çalışmalarına ilişkin oda ve borsa başkanlarına yapılan sunumda söz alan Hisarcıklıoğlu, TOBB’un Türkiye’nin en demokratik kurumu olduğunu vurguladı. Girişimci sayısının artırılmasının; hem zenginleşmek hem de her yıl iş piyasasına katılan 1 milyon gence iş sahası yaratabilmek için şart olduğunu anlatan Hisarcıklıoğlu, özellikle kadın ve genç girişimciler üzerinde durdu. Konuk başkanlardan illerinde ve ilçelerinde kadın ve genç girişimcilere sahip çıkmalarını ve sayılarının artması için onları rol model olarak herkese anlatmalarını isteyen TOBB Başkanı, “Peygamber Efendimizin eşleri Hz. Hatice Validemiz de tüccardı. Neden onu örnek almıyoruz?” diye konuştu.

Hindistan ve Çin gibi ülkelerindeki pazarların avantajlarından bahseden Hisarcıklıoğlu, işadamlarını Kredi Garanti Fonu, KOBİ AŞ, ABİGEM ve Avrupa’daki Odalarla Eşleşme Programları gibi imkanlardan yararlanmaya çağırdı.-Kimler katıldı?

 

İstişare toplantısına Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra şu isimler katıldı: TOBB Başkan Yardımcısı ve Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Antakya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Remzi Can, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Islahiye Ticaret Odası Başkanı Kemal Vural, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve Başkan Yardımcısı Sıddık Özdemir, Malatya Ticaret Borsası Başkanı M. Tahir Kalaycıoğlu, Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı,  Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar, Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Birecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sadettin Bilgin, Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Serdal Bucak, Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş, Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adnan Elçi, Kilis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Özçiloğlu ile Batman Ticaret Borsası Başkanı Beşir Altunç.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA