TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu: “Kanla beslenenler, tarihe ve vicdanlara hesap veremez”


24.07.2011 / AnkaraMardin’in Ömerli İlçesi’nde 3 askerimizin şehit edilmesi üzerine bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kanla beslenen her düşünce ve eylemin insanlığın lanetiyle karşılaşacağını ifade ederek, şehitlerimize Allah’tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetlerine, ailelerine ve milletimize başsağlığı diledi.​ ​


Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Mardin’in Ömerli İlçesine bağlı İkipınar Köyü’ndeki Jandarma Karakolu’na dönüş yapan askerlerimize teröristlerce düzenlenen saldırı sonucu, 2 Astsubay, 1 uzman çavuşumuzun şehit olduğu haberini derin bir üzüntüyle öğrendik.

Hepimizin yüreğine ateş bırakan bu haberden, yarar ve gelecek umanlar bilsinler ki, bu ülkenin kardeşliğini bütünlüğünü bozmaya kimsenin gücü yetmez. Kahraman askerlerimize yapılan hain saldırılar da kimsenin yanına kâr olarak kalmaz.

İnsan canına kastederek, mutluluk bulmuş bir insan yeryüzünde tarih boyunca olmamıştır. Seneler boyunca, onbinlerce can alan terör eylemlerini; planlayan, gerçekleştiren ya da bu kanlı işlerden medet umanların,
düşmanlık tohumları ekme gayretinin kimseye huzur ve mutlu bir gelecek getirmeyeceğini artık anlaması gerekiyor.

Türk iş dünyası adına, alçak saldırıyı lanetliyor, hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, Türk Silahlı Kuvvetlerimize, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı ile sabır diliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA