TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu: “Jenin’de sanayi bölgesi kurma projesinin takibindeyiz”


22.07.2011 / İstanbulTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Filistin Ulusal Yönetimi başkanı Mahmut Abbas’la çalışma yemeğinde bir araya geldi. İstanbul’da gerçekleşen yemeğe, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Al Maliki, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Nabil Maruf, Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosu Şakir Özkan Torunlar, TOBB BİS A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şekeroğlu ile TEPAV Direktörü Prof Dr. Güven Sak da iştirak etti. ​ ​

 

Yemekte bir konuşma yapan Hisarcıklıoğlu, Filistin’in ulusal birlik yönünde attığı adımlardan mutluluk duyduğunu belirterek, Jenin’de sanayi bölgesi kurma projesini ısrarla takip etmeye devam edeceklerini bildirdi. Filistin Ticaret, Sanayi ve Tarım odaları Federasyonu ile işbirliğine çok önem verdiklerini söyleyen Hisarcıklıoğlu, Federasyon’un, Filistin’de girişimciliğin ve özel sektörün geliştirilmesi açısından çok önemli olduğunun altını çizdi.

- Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas

Filistin Ulusal Yönetimi Başkanı Mahmut Abbas ise, Filistin’in devletleşme yönünde kararlılıkla adım atmaya devam ettiğini ve Eylül ayında BM’ye üyelik için müracaat edeceklerini ifade etti. Bu süreçte Filistin’i halen tanımakta olan 118 ülkenin desteğinin çok önemli olacağına işaret eden Abbas, Eylül ayına kadar ilave 10 ülkenin de Filistin’i tanıyabileceğini vurgulayarak, Türkiye’nin desteğine müteşekkir olduklarını belirtti.

 Jenin’de kurulacak sanayi bölgesini öteden beri desteklediğini belirten Abbas, Filistin’in yatırım ortamının iyileştirilmesi için atılması gereken adımların tamamını atacaklarını ifade etti. 

TEPAV Direktörü Prof. Dr. Güven Sak da yemek esnasında Jenin Sanayi Bölgesi’ne ilişkin yürütülen çalışmalar, Filistin’in yatırımcı gözüyle nasıl algılandığı ve atılması gereken adımlar konusunda bir sunum yaptı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA