TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu ve Bakan Şahin’den kadın girişimci sayısının artırılması için güçbirliği


21.07.2011 / AnkaraTOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’i ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Hisarcıklıoğlu kadın girişimci sayısının artırılması gerektiğinin altını çizerken, Fatma Şahin, “Tek kanatlı kuş uçamaz, tek bacaklı atlet koşamaz. Biz toplumun yarısının gücünü, aklını, tecrübesini kullanmak zorundayız'' dedi.​ ​

Görüşmenin ardından Bakan Şahin ile birlikte açıklamada bulunan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de kadın girişimciler alanında en büyük örgütün TOBB çatısı altında bulunduğunu belirterek, bu çalışmalarda Bakan Şahin'in büyük destek verdiğini vurguladı.

Hisarcıklıoğlu, ''İnşallah Sayın Şahin'le sorumluluk alanında daha büyük başarılara beraber imza atacağımıza inanıyorum. Şahin'in bakanlık görevi bittiğinde çok başarılı olacağına ve kadın girişimcilerin önünün açılması bakımından çok farklı noktada olunacağına inanıyorum'' diye konuştu.

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ise, bakanlığına bağlı kuruluşlarda sosyal adalet, sosyal barış ve sosyal güvenlik konularının önem kazandığını ifade etti.

Güçlü bir sivil toplum kuruluşunun başında olan Hisarcıklıoğlu ile önemli işbirlikleri yaptıklarını anlatan Şahin, ''Bundan sonraki süreçte de ülkenin toplumsal barışı ve huzuru için ekonomik kalkınmayı yaparken, sosyal barışı ve adaleti sayın Başkan'la ortak üreteceğimiz projelerle birlikte çözeceğiz. Yoksulluğu önleme, kadın yoksulluğunu azaltma ve yoksulluk-istihdam ilişkileriyle ilgili çok önemli çalışmalara beraber imza atacağız'' dedi.

Kadın girişimcilerle ilgili yaptığı çalışmalar için Hisarcıklıoğlu'na teşekkür eden Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Ben Gaziantep'in ilk kadın milletvekili olarak parlamentoya ilk geldiğim zaman, 'Neden parlamentoda bu kadar az kadın var?' sorusu bana geldiğinde, 'Bu toplumsal mücadeledir. Sivil toplumda da güçlü kadınları örgütlememiz gerekiyor ki biz topyekûn bu mücadeleyi kazanalım' demiştim.

Hisarcıklıoğlu'nun bugün getirdiği hedef ve koyduğu başarı hepimizin başarısı ve ben bütün Türkiye'deki kadın girişimcilerin de bakanı olarak girişimcilik sayısını artıracağımıza inanıyorum. Tek kanatlı kuş uçamaz, tek bacaklı atlet koşamaz. Biz toplumun yarısının gücünü, aklını, tecrübesini kullanmak zorundayız. Biz bunu başkanımla beraber başaracağız.''

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA