TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Ürdün, coğrafi olarak Ortadoğu ve Afrika’ya ulaşım için uygun bir konumda


21.05.2011 / Ammanİslam Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ICCI) 12. Yönetim Kurulu Toplantısı ile 27. Genel Kurul Toplantısı nedeniyle Amman’a giden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ürdün Başbakanı Marouf Bakhit ile görüştü. ​

 

Görüşmede, Türkiye - Ürdün Ekonomik ve ticari ilişkileri ele alındı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Ürdün’ün siyasi istikrarı ve yatırım için uygun şartlarına vurgu yaparak, TOBB’un Ürdün ile iktisadi ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi konusuna önem verdiğini belirtti.
 
TOBB Başkanı, Ürdün’ün coğrafi olarak Ortadoğu ve Afrika’ya ulaşım için uygun bir konumda olduğunu ifade ederek, Ortadoğu'nun lider ülkelerinden biri olduğunu vurguladı.
 
Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin sanayi bölgeleri ve gümrük kapılarının modernizasyonu alanlarında önemli deneyimi olduğunu belirterek, bu deneyimleri paylaşmaya hazır olduklarını söyledi. 

 

Ürdün'ün Türk firmaları için fırsatlar ülkesi olduğunu söyleyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Başbakan'ın Türkiye ziyareti sırasında Türk işadamları ile birlikte bir etkinlik düzenlemeyi teklif etti.

 

Hisarcıklıoğlu, ayrıca Türkiye’nin BM Güvenlik Konseyi üyeliği için Ürdün Hükümeti’nin desteğini talep etti.   

 

Ürdün Başbakanı Marouf Bakhit ise Türkiye'deki ekonomik ve siyasi gelişmeleri yakından izlediklerini belirtti. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA