TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Gebze Darıca Hizmet Kompleksi açıldı


21.09.2022 / Gebze / KocaeliTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Gebze Ticaret Odası ve Darıca Belediyesi tarafından yaptırılan Darıca Hizmet Kompleksi’nin açılış törenine katıldı.​
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu açılışta yaptığı konuşmada, Gebze Ticaret Odası’nın, vizyonuyla, faaliyetleriyle, devamlı öne çıkan, başarılı bir oda olduğunu belirterek, “Kalitesiyle, çalışmalarıyla, Oda camiamızın iftihar ettiği örnek bir kurumumuzdur. Mesleki eğitimden, toplum hizmetlerine, teknolojiden sağlık desteklerine kadar çok geniş bir çerçevede, üyelerimize hizmetler sunmaktadır” dedi.

Gebze Ticaret Odası’nın akredite oda olduğunu anımsatan Hisarcıklıoğlu, Üyelerine 5 yıldızlı hizmet verdiğini, Paris, Berlin, Londra’daki Odalar hangi seviyedeyse, onlarla eş düzeyde olduğunu ispatladığını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Gebze Ticaret Odası’nın sosyal sorumluluk konusunda ve her milli meselede de, aktif olarak kendini gösterdiğini vurgulayarak, “Elazığ-Malatya ve Erciş depremi, Soma maden faciası, Hopa sel felaketinde, hemen yardıma koştu. Muğla’daki orman yangınında, daha ilk günden hızla seferber oldu, Nail Başkanımız hemen bölgeye intikal etti. Can başla çalıştı, sahada ihtiyaç duyulan her ürünü temin edip gönderdi. Yangında zarar gören vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla muazzam çalışmalar yaptı” dedi.

“Gebze Ticaret Odası daha ne yapsın” diyen Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Böyle aktif bir Odaya sahip olmak da, Gebze için ayrı bir şanstır, fırsattır ve gurur kaynağıdır. Odamızın tüm bu başarılı icraatları, bizler için iftihar kaynağıdır. Nail Çiler Başkanımız, Gebze’mizin gelişmesi ve zenginleşmesi için elini taşın altına koyuyor. Sizlerin her sıkıntısını Ankara’ya getirip, çözüm arıyor. Ben Nail kardeşimle birlikte çalışmaktan çok memnunum. Allah emeklerinden razı olsun diyorum”.

TOBB olarak, 81 İl’e 81 Okul projesi kapsamında, Kocaeli-Çayırova’da 24 derslikli bir lise yaptıklarını anımsatan Hisarcıklıoğlu, “Şimdi, TOBB olarak Gebze’de de bir okul yapacağız. İnşallah açılışını da yine birlikte yapmak nasip olur” dedi.

Kompleks hakkında bilgi veren Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ise toplam inşaat alanı 3 bin 615 metrekare olan kompleks içerisinde taziye evi, aş evi, engellilere yönelik hizmet verecek Engelliler Sosyal Faaliyet Merkezi, Kızılay kan alma merkezi, ihtiyaç sahipleri için sosyal market, kurs ve seminer odaları ile eğitim salonlarının yer aldığını anlattı.

Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık da topluma faydası olacak muhteşem bir kompleks ortaya çıkardıklarını, her metrekaresinde insana hizmet olduğunu kaydetti. 

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek Darıca Hizmet Kompleksinin açılışı gerçekleştirildi.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA