TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu Bitlis’de iş dünyası ile buluştu


04.08.2022 / BitlisTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Bitlis’de iş dünyası ile istişare için bir araya geldi.​

Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Hisarcıklıoğlu, sorun ve çözüm önerilerini dinlerken, bölge iş dünyasının temsilcileri ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

 

İstişarede bulunmak ve bölge iş dünyasının görüşlerini dinlemek için Bitlis’e geldiklerini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Burada esas amacımız sizleri dinlemek. Biliyorsunuz, pandemi döneminde, üyelerimize yönelik pek çok desteğin çıkmasını sağladık. Davut Başkanım da, sizlerin ve üyelerimizin, dertlerine tercüman oldu. Tüm sıkıntıları ve taleplerinizi bize getirdi. TOBB olarak bunları ele aldık ve ilgili bakanlara aktardık. Ve pek çoğundan da sonuç aldık. Ama elbette sıkıntılarımız bitmedi.

Yapılması gereken daha çok iş var. Bugün de bunun için buradayız. Piyasada durum nedir, hangi konularda sıkıntı var, ne yapmak lazım, burada anlatın, bizde ilgili yerlere götürelim” dedi.

 

Girdi maliyetlerindeki artışı, krediye erişimdeki sıkıntıları, yüksek enerji fiyatlarını, tarımda gübre ve yemin çok pahalı hale gelmesini, ilgili Bakanlara ilettiklerini söyleyen Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Bunların dışında, şimdi sizlerin söyleyeceklerini de gündemimize alacağız. Takip edip, sonuçlandırmak için çalışmaya devam edeceğiz. Unutmayın bizim görevimiz bu. Bu arada Bitlis’e bir ilkokul ve spor salonu yapmıştık, Şimdi de Davut Başkanımızın talebiyle, Bitlis’e bir de okul kazandırıyoruz. İnşaata başlamıştık, ancak pandemi nedeniyle gecikme yaşandı, ama inşallah hızla bitirip açılışını birlikte yapacağız.”

 

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA