TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, Bakan Pekcan başkanlığındaki istişare toplantısına katıldı


02.04.2020 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan başkanlığında, korona virüs (Covid-19) gündemiyle video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen 11. İstişare Kurulu toplantısına katıldı. ​

Bakan Pekcan toplantıda Covid-19’a yönelik alınan tedbirleri anlatırken, STK’lar da Covid-19’un sektörler üzerindeki etkilerini, talep ve önerilerini paylaştı.

 

Pekcan, İstişare Kuruluna çok önem verdiğini belirterek, bu süreçte STK’larla her zamanki gibi interaktif olarak görüş alışverişinde bulunacaklarını söyledi.

 

Covid-19 pandemisinin tüm dünyayı olduğu gibi Türkiye’yi de etkilediğini belirten Pekcan, bu süreçte önceki dönemlerde olduğu gibi STK’ların görüş ve önerilerini, taleplerini Ticaret Bakanlığı olarak dikkate almaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kampanyaya da STK’ların vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür eden Pekcan, bunun dar gelirli vatandaşlara katkı sağlama noktasında çok önemli bir kampanya olduğunu ve STK üyelerinden de destek vermelerini beklediklerini sözlerine ekledi.

 

Bakan Pekcan önderliğindeki Konferansa TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra, TİM Başkanı İsmail Gülle, DEİK Başkanı Nail Olpak, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, TMB Başkanı Mithat Yenigün ve YASED Başkanı Ayşem Sargın katıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA