TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunları ile iftarda buluştu


18.05.2019 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bu yıl 8'incisi düzenlenen TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mezunları Derneği (TOBB ETÜ MED) iftar yemeğinde mezun öğrencilerle bir araya geldi.​
Hisarcıklıoğlu yemekte yaptığı konuşmada,  TOBB ETÜ MED tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen iftar yemeğinin gelenekselleştiğini belirterek, kurumların gelenekleri ile ayakta durduğunu vurguladı.

“Gençlik demek gelecek demektir” diyen Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ’de öğrencilerin Türkiye’deki 217 üniversite içinde ilk ve tek olan eğitim modeli ile eğitim gördüğünü ifade etti.

Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ’yü kurarken üç temel hedefleri olduğunu belirterek, “Girişimci yetiştirmek. Özel sektör dostu bürokrat yetiştirmek. Herkesin aradığı nitelikli ve donanımlı çalışan yetiştirmek. Bugün şükürler olsun ki bu üçünü de başardık. Bakın bu zamana kadar yüksek lisans ve doktora dahil 6 bin mezun verdik. Mezunlarımız bu zamana kadar 400’den fazla şirket kurmuş ya da mevcut şirketlerin yönetiminde yer almaya başlamış. Bu girişimci bir üniversite olduğumuzun en somut kanıtı” dedi.

Hisarcıklıoğlu, dürüstlüğün önemine dikkat çekerek, kazanmak için dürüst olmak gerektiğini söyledi.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Hisarcıklıoğlu, “inisiyatif almaktan korkmayın. Hayal kurun, hedefler koyun. Hedefleriniz doğrultusunda çalışın. Kaybetmekten korkmayın. Kaybederek kazanmayı öğreniriz” dedi.

Mezunlardan değişimi takip etmelerini isteyen Hisarcıklıoğlu, girişimci ruhu kaybetmemelerini, eski köye yeni adet getirmelerini tavsiye etti.

Hisarcıklıoğlu, kimseyi dini, mezhebi, etnik kökeni, siyasi görüşü nedeniyle ötekileştirmemelerini, birbirlerini sevmelerini öğütledi.  


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA