TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Orhangazi Gedelek Turşusu festivalle tanıtıldı


08.09.2018 / Orhangazi BursaTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 5.Orhangazi Gedelek Turşusu Festivali’ne katıldı. Orhangazi Gedelek Turşusu’nun coğrafi işaret alındıktan sonraki ilk festival olan etkinlikte konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, hem şehrine, hem de kendi değerine, kendi ürününüze sahip çıkan Orhangazi ilçesinin başarısını övdü. Hisarcıklıoğlu, “Günümüzde artık sadece üretmek yetmiyor. Bunu marka haline getirip, dünyaya açmak lazım. İşte Orhangazi, şimdi bu vizyonla hareket ediyor ve çok doğru bir iş yapıyor” dedi.​

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Orhangazi Kaymakamlığı, Orhangazi Belediyesi ve Gedelek Kalkınma Kooperatifi’nin ortaklığında organize edilen festival, Gedelek Mahallesi’nde 3 dakikalık kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş sonrasında katılımcılara hitap eden Hisarcıklıoğlu, birlik ve beraberlik içinde hareket etmelerinden dolayı ilçe yöneticilerini ve halkını kutladı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Belediyemiz, Kaymakamımız, Odamız, ele el vermişler. Bu güzel festivali hayata geçirmişler. İşte başarının sihirli formülü de bu. Sizler her işinizde, bu birlikteliği muhafaza ederseniz, her sıkıntıyı kolayca aşarsınız. Orhangazi, zaten ismiyle farklı ve özel bir şehir. Şanlı ecdadımızın adını taşıyan Orhangazi ile gurur duyuyoruz” dedi.

 

-Orhangazi denilince akla Gedelek turşusu gelecek

 

Nasıl Gemlik zeytini ile, İnegöl Köftesi ile, Kemalpaşa tatlısı ile öne çıkmışsa, bundan sonra, Orhangazi denince de ilk akla Gedelek turşusu geleceğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, “Orhangazi TSO’muz sayesinde coğrafi işareti de aldınız. Artık, herkes gelip sizden ve Odamızdan izin almak zorunda. İnşallah Coğrafi işaret, Gedelek Turşusu'nun ülke ve dünya çapında tanınması ve gelişmesi yönünde önünü açacak. Bakın işte tüm bunlar vizyon işidir” diye konuştu.

 

Odanın, üyelerine daha iyi bir gelecek sunmak için, daha güçlü bir Orhangazi hedefiyle, tüm bu yatırımları yaptığını dile getiren TOBB Başkanı, Orhangazi’nin gelişmesi ve zenginleşmesi için, ellini taşın altına koyup çalışan Ticaret ve Sanayi Odası’nı, burada büyük emeği olan önceki başkan Ergün Efendioğlu’nu ve görevi devralan yeni başkan Erol Hatırlı’yı kutladı.

 

-Orhangazi’nin önündeki fırsatlar

 

Hisarcıklıoğlu şöyle konuştu: “Orhangazi için büyük fırsat da İstanbul-İzmir otoyolu. Buraya muhakkak ayrı bir değer katacak. Ben daha önce söylemiştim. Şimdi tekrar edeceğim. Tarihimize ve ecdadımıza hürmeten, bu otoyola ‘Orhangazi Otoyolu’ ismi verilmeli. Osman Gazi köprüsünün devamında, Orhangazi Otoyolu’nu görmek istiyoruz. Festivalimiz, Orhangazi’ye hayırlı olsun, bol kazanç getirsin.”

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu konuşmaların ardından tek tek stantları gezerek katılımcılardan bilgi aldı. Daha sonra katılımlarından dolayı protokole katılım plaketi ve turşu sepeti hediyesi takdim edildi.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA