TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, ABC Genel Kurulu’na katıldı


07.12.2017 / BelgradTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Belgrad’da gerçekleştirilen Balkan Odalar Birliği (ABC) Genel Kurulu’na katıldı.​

Bilgi teknolojileri, ortak eğitim modeli ve diğer işbirliği alanlarının masaya yatırıldığı toplantıda M. Rifat Hisarcıklıoğlu Türkiye’yi yansıtan tecrübelerini paylaştı.

 

Sırbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Marko Cadez’in ev sahipliği yaptığı toplantıya Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiç, Bulgaristan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tsvetan Simeonov, Karadağ Ekonomi Odası Başkanı Velimir Mujiskovic, Bosna Hersek Dış Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Bruno Bojic ve diğer üye devletlerin temsilcileri katılım sağladı.

 

Hisarcıklıoğlu’nun Belgrad ziyareti kapsamında, TOBB ve Sırbistan Ticaret ve Sanayi Odası arasında Türkiye - Sırbistan Ticaret ve Sanayi Odası Forumu Mutabakat Zaptı imzalandı.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Sırbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Marko Cadez tarafından imzalanan anlaşma ile iki kurum arasındaki işbirliği derinleştirilmiş oldu. Forum çatısı altında ayrıca Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları kurulması kararlaştırıldı. 

 

Balkan Odalar Birliği Genel Kuruluna ve imza törenine, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Üst Kurul Üyesi Mine Ayhan da iştirak etti. 


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA