TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

​TOBB, medyada yine zirve yaptı


01.03.2013 / AnkaraŞubat ayında Medya Takip Ajansı Interpress’in yazılı basını kapsayan araştırmasına göre, ekonomi sayfalarında birlik, dernek ve odaların yaptığı açıklamalar içinde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) yer aldığı 2.199 haber ile ilk sırada yer aldığı ortaya çıktı. ​

 

İki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ile derginin tek tek incelendiği araştırmada, TOBB’un geçtiğimiz ay boyunca çıkan haberlerinin oda ve borsa seçim takviminin Mayıs ayına, Başkanlık ve diğer organ seçimlerinin de Ağustos ayına ertelenmesinin ağırlıklı olduğu tespit edildi.

-Hisarcıklıoğlu mesleki eğitime dikkat çekti

Aynı araştırmada Şubat ayında, TOBB’un yurt genelinde hız verdiği mesleki eğitim çalışmaları haberlerinin geniş yankı bulduğu saptanırken, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun yaptığı açıklamaların, ekonomi sayfalarında 450’yi aşkın haberde geniş bir şekilde yer aldığı belirlendi.

Türk iş dünyasının dikkatini eğitimin önemi üzerine çeken TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ülkemizin kalkınması için mesleki eğitim kurumlarının sayısı mutlaka arttırılması gerektiğini söylediği açıklamalar, yayınlanan haberlerde en çok dikkat çeken konuların başında yer aldığı belirlendi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA