TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Hz. Peygamber, ahlaklı ve erdemli bir yaşam için en güzel rehberdir”


15.04.2015 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kutlu doğum haftası dolayısıyla yayımladığı mesajda, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) ahlaklı ve erdemli bir hayat sürmek isteyenler için en güzel rehber olduğunu ifade etti.​

Hisarcıklıoğlu, bu yılki Kutlu Doğum Haftası temasının 'Hz. Peygamber (S.A.V.) ve Birlikte Yaşama Ahlakı' olarak seçildiğini hatırlatırken, “Rahmetin ve bereketin birlik ve beraberlikte olduğunu bizlere müjdeleyen Sevgili Peygamberimizin (S.A.V.), yaşama ve insan ilişkilerine dair mesajlarını iyi anlayabilirsek, hepimizin yaşamının çok daha güzel olacağı açıktır” dedi.

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Hz. Peygamberimizin (S.A.V.) doğum gününü kutlamak vesilesiyle her yıl etkinliklerle ve onun mesajını daha derinlemesine anlama gayreti içerisinde Kutlu Doğum Haftası’nı idrak etmekteyiz. Bizim medeniyetimiz, samimiyet medeniyetidir. İslam dini ahlaktan ayrı ele alınamaz. Ahlakı da en fazla birlikte yaşama ritüelleri içerisinde pratiğe dökebiliriz.

 

Sevgili Peygamberimizin ümmeti de, ömrü boyunca kendisini daima, daha iyi bir insan olabilmeye zorlamalı ve bu hedefi kendisine düstur edinmelidir.

 

Kutlu Doğum Haftası, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) insanlığa getirdiği mesajları ne kadar anlayabildiğimizi ve kendi hayatımıza uygulayabildiğimizi sorgulamak açısından önemli bir fırsattır.

 

İnsanlığın güneşi, sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V.) dünyaya gelişinin sevincini paylaştığımız bu güzel haftanın, bütün İslam âlemine kutlu olmasını diliyorum.”

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA