TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

UMEM Beceri'10 Projesi kapsamında aşçılık kursunu bitirenlere sertifikaları verildi


23.12.2014 / AntalyaAntalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Geleneksel Ödül Töreni kapsamında UMEM Beceri’10 projesi Sertifika Töreni gerçekleştirildi. Antalya’nın Kumluca ilçesinde açılan aşçılık kursunu başarıyla bitiren 19 kişiyi temsilen 5 kişiye sertifikalarını, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu verdi.​

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, törende yaptığı konuşmada; “Hem nitelikli eleman bulmak hem de istihdam yükünüzün azalmasını istiyorsanız bunun yolu işte bu projede” diye konuştu. İŞ dünyasının en büyük iki sıkıntısının nitelikli eleman bulmak ve istihdam üzerindeki yükler olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu UMEM Beceri’10 projesinin bu iki sorunu birden çözmeye hizmet ettiğini vurguladı.

 

TOBB Başkanı, aynı zamanda işi ve mesleği olmayan insanlar için de bu projenin çok güzel bir çözüm sunduğunu anlattı. 3 ay eğitim 3 ay da staj döneminde günlük 25 lira cep harçlığı alan bir insanın bu sürecin sonunda iş ve meslek sahibi yapıldığını anlatan Hisarcıklıoğlu, işverenleri de istihdamlarını bu yolla yapmaya çağırdı. Hisarcıklıoğlu, “Otelde komi mi arıyorsunuz, sanayide kaynakçı mı arıyorsunuz, sekreter mi arıyorsunuz? Gelin odalarımıza başvurun ve bu sistemden yararlanın, maliyetlerinizi düşürerek, nitelikli elemana kavuşun” dedi.”

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA