TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

KTTO Heyeti’nden TOBB’a ziyaret


01.07.2014 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO)Başkanı Fikri Toros ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabulde, Hisarcıklıoğlu, KKTO heyetinden Kıbrıs’a ilişkin bilgi alırken, taraflar karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.​

Hisarcıklıoğlu, konuk heyete hitaben bir ‘hoşgeldiniz’ konuşması yaparak, “Yeni Yönetim Kurulunuz hayırlı uğurlu olsun. Daha önce tabii kutladık ama Yönetim Kurulu üyesi kardeşlerim yoktu. Onlarla beraber olmaktan da büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

 

HABER VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


Yunanistan-Kıbrıs-Türkiye eksenli gerçekleştirilen ekonomik foruma ve Ara Bölge’de Kuzey Kıbrıs, Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanları olarak biraraya geldiklerine işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Bu girişimden dolayı sizi kutluyorum, inşallah devamının geleceğine inanıyorum. Özellikle Ada’daki barış ve huzurun sağlanması açısından sizin bu girişiminiz çok hayırlı bir girişim. Burada inşallah 14 Eylül’de İstanbul’da bunun devamını yapacağız” diye konuştu. Hisarcıklıoğlu ayrıca yerel seçim sonuçlarının da Kıbrıs için hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

 

- KTTO Başkanı Fikri Toros

 

KTTO Başkanı Fikri Toros da çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Toros, dünyadaki birçok siyasi sorunun ekonomik işbirliği ile çözüldüğünü vurguladı. Toros, önce işbirliği sonra barış misyonuna inandıklarını söyledi.

 

Kıbrıslı işadamları olarak öncelikli meselelerinin rekabet güçlerini artırmak olduğunu bildire Toros, “Günümüzde zenginleşmek için özel sektörü esas tutmalıyız. Bunun için sizlerle işbirliği yapmak zorundayız” diye konuştu.

 

Hisarcıklıoğlu ile çok yakın geçmişte Kıbrıs’ta bölgesel bir işbirliğini başlatmak üzere Yunanistan-Kıbrıs-Türkiye eksenli bir ekonomik forum kurduklarını anlatan Toros, “Kısmetse Eylül ayında çalışmalarımıza başlayacağız. Bunun için ne kadar heyecanlı, ne kadar motive olduğumu dile getirmek istiyorum” dedi.

 

Konuşmasında, tarım sektörünü geliştirirken ona pazar da bulmak gerektiğini anlatan Fikri Toros, bunun için AB standartlarında gıda üretmeleri gerektiğinin altını çizdi. Toros, “Bizim isteğimiz bize bu AB standartları konusunda destek olmanız” dedi. Toplantıda Kıbrıs için turizmin önemi de vurgulandı.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA