TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Musul’daki kardeşlerimizin bir an önce evlerine dönmelerini diliyorum


12.06.2014 / TekirdağTekirdağ Ticaret Borsası’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'na düzenlenen baskına ilişkin, "Bir an önce oradaki kardeşlerimizin evlerine, yurtlarına dönmelerini istiyorum. Bunlardan bir tanesi de TOBB'da çalışan bir kardeşimizin babası" dedi.​

Tekirdağ'daki ekonomik gelişmelere değinen Hisarcıklıoğlu, bir gazetecinin "Musul'da yaşanan bir gerginlik var. Bu durum ekonomiyi etkiler mi?" sorusu üzerine, parolalarının huzur, ticaret ve zenginlik olduğunu söyledi.

 

Huzurun olmadığı yerde ne ticaretin ne de zenginliğin olabileceğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, "Biz huzuru hem kendi içimizde, evimizde istiyoruz 76 milyon olarak. Aynı zamanda bütün komşularımızda da huzur istiyoruz. Çünkü onlar doğal olarak Irak, Suriye kardeşlerimiz" diye konuştu.

 

Hisarcıklıoğlu, bölgeye gelecek huzurun tüm coğrafyayı etkileyeceğini vurguladı. Irak'ın Türkiye'nin en büyük ticari partnerlerinden olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

 

"İnşallah bir an önce, kısa zamanda oraya huzurun gelmesini diliyorum. Türk diplomatları aslında Irak'ta onların misafirleriydi. Bugün bizim kültürlerimizde, geleneklerimizde, aynı kültürlerden geleneklerden geliyoruz çünkü, misafire nasıl hizmet edilmesi gerektiği gerek Allah'ın emirlerinde gerekse peygamberimizin tavsiyeleriyle bellidir. Öyle davranacaklarını umuyorum. Bir an önce oradaki kardeşlerimizin evlerine, yurtlarına dönmelerini istiyorum. Bunlardan bir tanesi de TOBB'da çalışan bir kardeşimizin babası. Ticari müşavirdi orada. İnşallah bir an önce evlerine sağ salim dönmelerini talep ediyoruz."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA