TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Bu yıl 19 Mayıs’ı ülke olarak, Soma’da yaşadığımız büyük acılarla birlikte karşıladık”


19.05.2014 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Bu yıl 19 Mayıs’ı ülke olarak, Soma’da yaşadığımız büyük acılarla birlikte karşıladık. İnanıyorum ki yüreklerimizdeki bu yangının sönmesinde bize yine her 19 Mayıs’ta gönüllerimizde daha da güçlenen mücadele ile birlik ve beraberlik gücümüz yardımcı olacaktır” dedi.​

Hisarcıklıoğlu, “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, geleceğimiz için hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve Soma’da yaşamlarını yitiren işçi kardeşlerimizi rahmetle ve şükranla anıyoruz” ifadesini kullandı.

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

 

“19 Mayıs 1919’da Samsun’a atılan adım; aziz milletimizin bağımsızlığından hiçbir şart ve koşulda vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya bildirdiği Kurtuluş Savaşımızın ilk adımıdır.

 

Bu topraklar, birbirine sarılan, biri olmadan öbürünün de olamayacağını bilen tertemiz ve yürekli insanların ülkesidir. Acıda bir olan, beraber olan insanların memleketidir.

 

En ufak bir şüphemiz yoktur ki, gençlerimiz bu ülkeye daha da güzel bir yarın kuracaklardır.

 

Türk iş dünyası adına Yüce Allah’tan, yaşadığımız felaketlerin son bulmasını diler, necip milletimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarım.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA