TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Gazeteciler, doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ile topluma ışık tutarlar”


09.01.2014 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, gazetecilerin toplumun dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bilgi sahibi olabilmesi için, özveriyle çalıştıklarını belirterek, “Demokrasinin ve çağdaş düzenlerin vazgeçilmez birer aktörü olan basın yayın organları, toplumun gözü, kulağı ve sesi konumundadır. Gazeteciler, doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ile topluma ışık tutarlar” dedi.​

Hisarcıklıoğlu, mesajında şu ifadeleri kullandı:

 

“Basın sektörünün emekçileri, değerli arkadaşlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü’nü içtenlikle kutluyorum. İletişimin en temel taşlarından olan gazetecilik, toplumun gelişmesinde çok önemli ve büyük sorumluluklar taşıyan bir meslek.

 

Basın, toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan, düşünce ve ifade özgürlüğünün en etkili aracıdır.

 

Enformasyonun zayıf olduğu, halkın dünyadaki gelişmelerden doğru ve zamanında bilgilendirilemediği toplumların gelişmeleri de problemli ve zayıf olur. O bakımdan, zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile  bu şerefli mesleği icra eden ve bizlerin önünü açan tüm fedakâr gazetecilerimizi takdir ve tebrik etmemek mümkün değildir.

 

2023 hedeflerine ulaşmamızda sağlıklı, güçlü ve özgür bir basının çok önemli katkısı olacağına inanıyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Türk iş dünyası adına, çalışan gazetecilerimizin bu güzel gününü tekrar tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA