TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

2023 hedeflerine ulaşacaksak sigorta bilincini yaygınlaştırmak zorundayız


29.11.2013 / AnkaraÜlke çapında faaliyet gösteren 15.394 Sigorta Acentesinin 10 Ekim 2013 tarihinde sandık başına giderek meslektaşları arasından seçmiş olduğu 313 İl Delegesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Kampüsü’nde Sigorta Acenteleri Sektör Meclisinde görev alacak 40 Sigorta Acentesini Seçti.​

TOBB Türkiye Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi seçimi öncesinde il delegelerine hitap eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, bundan 7 yıl önce TOBB çatısı altında yeni bir yapı kurulduğuna işaret ederek, “Geçtiğimiz 7 yıl gösterdi ki çok doğru bir adım atmışız. Bu süre içinde Sektörün gelişmesi, kendini disipline etmesi, meslek mensuplarının eğitimi ve müşteri memnuniyetinin artması noktasında çok önemli mesafe kaydettik” dedi.

 

Modern dünyada ekonomiyi büyütmenin, ticareti arttırmanın temel unsurunun sigorta sistemi olduğunu vurgulayan Hisarcıklıoğlu, ekonomiler büyüdükçe, güçlü sigorta sistemine olan ihtiyacın da arttığını anlattı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu,  “Ticaret risk demektir. Risk olmadan kazanç olmaz. Ekonomiler büyüdükçe, rakamlar büyüdükçe de risk alma kabiliyeti azalır” ifadesini kullandı.

 

Türkiye’de sigortacılık hizmetinin kalitesi dünya standartlarına ulaşırken; insanların da sigortaya olan ilgisinin bu ölçüde artması gerektiğine dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Eğer 2023 hedeflerine ulaşacaksak, yani ekonomiyi büyüterek her vatandaşımızı şimdikinin 2,5 misli daha zengin hale getireceksek, sigorta bilincini yaygınlaştırmak zorundayız” dedi.

 

                                                                                             

-Sigorta Acenteları Sektör Meclisi’nin rolü

 

Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi, mesleğe ilişkin sorunları tespit ederek çözüm önerileri geliştirirken, politika ve stratejiler oluşturulmasında önemli rol üstlenmekte.

 

4 yıl süre ile görev yapacak, Sigorta Acenteleri Sektör Meclisi, Aralık ayı içerisinde gerçekleştireceği ilk toplantısında kendi üyeleri arasından Sigorta Acenteleri İcra Komitesi’nin 7 asıl ve 7 yedek üyesini seçecek.

 

Sigorta Acenteleri İcra Komitesi; Sigorta Acenteliği mesleğine ilişkin olarak 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu ile kendisine verilen, meslek kurallarını ve etik ilkeleri belirlemek, haksız rekabeti önlemek, disiplin işlemleri, eğitim gibi pek çok konudaki görevleri yerine getirmekte.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA