TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu, TİMFED’in toplantısına konuk oldu


27.11.2013 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Tesisat İnşaat Malzemecileri Federasyonu’nun (TİMFED) TOBB Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantısına konuk oldu. Federasyon üyelerinin sektörleriyle ve ekonomiyle ilgili sorunlarını ve görüşlerini dinleyen Hisarcıklıoğlu, sektörel değerlendirmenin yanı sıra dünya ekonomisine ilişkin de kısa bir sunum gerçekleştirdi.​

Türkiye’nin her ilinde sorunların ve taleplerin odalar aracıyla daha güçlü duyurulabileceğini belirten TOBB Başkanı, yaşanan sıkıntılar ya da beklentilerin oda meclislerinde tartışılabileceğini ifade etti. Hatayı insanlarda değil, sistemde aramak gerektiğini belirten Hisarcıklıoğlu, bir soru üzerine yeni anayasanın gerekliliğini ve önemini dile getirdi.

 

Dünya ekonomisinde önemli gelişmeler yaşandığına dikkat çeken TOBB Başkanı, “Tarihte ilk defa gelişmekte olan ekonomilerin aldıkları payın, gelişmiş ülkelerin payını geçtiğini gördük” diye konuştu.

 

Yeni ekonomik düzen içerisinde Türkiye’nin de yerini ve pozisyonunu alması gerektiğini belirten Hisarcıklıoğlu, dünya ekonomisinin birleştiğini bu treni kaçırmamaları gerektiğini vurguladı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA