TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Türkiye'nin geleceği burada”


04.10.2013 / AnkaraTOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) 2012-2013 eğitim öğretim dönemi mezuniyet ve 2013 – 2014 eğitim öğretim yılı açılış töreni, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun evsahipliğinde gerçekleştirildi.​

HABER FOTOĞRAFLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

HABER VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ


TOBB ETÜ Spor Salonu'nda düzenlenen törende konuşan TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Mezunlarımız diğer bütün üniversite mezunlarının bir adım önünde iş hayatına başlıyor. Onlarla gurur duyuyorum" dedi.

 

Kendisinin hem TOBB Başkanı hem de üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı olduğunu anımsatan Hisarcıklıoğlu, "Bazen 'TOBB Başkanlığını mı, Mütevelli Heyeti Başkanlığını mı seçersin' diye sorduklarında benim tercihim TOBB ETÜ Mütevelli Heyeti Başkanlığıdır. Niye biliyor musunuz? İşte Türkiye'nin geleceği burada. Bunları gördükçe ülkemin geleceğini görüyor ve gurur duyuyorum" şeklinde konuştu.

 

Üniversitenin yeni öğrencilerine seslenen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi: "Yeni başlayacak kardeşlerim, inşallah büyük bir camianın içine girdiniz ama kolay bir okula değil, çok zor bir okula geldiniz. Hocalarıma öğrenci kabulde hep şunu söyledim; 'Bizim okul kolay, sınıfı geçersin demeyin. Baştan doğruyu söyleyin. Bu okulda ingilizceyi doğru konuşabilmek, yazabilmek mecburi. Bunları tek tek anlatın' dedim. Onun için belki de Türkiye'nin en zor üniversitelerinden birindesiniz. Bunun sayesinde mezun olduktan sonra kardeşlerimi birçok yerde, bürokrasinin iyi yerlerinde ve kendi işyerlerini açanları görüyorum. Bunlarla da gurur duyuyorum."

 

Mezun olan öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunan TOBB Başkanı, onlar için artık yeni bir hayatın başladığını ve bundan sonraki dönemde de yanlarında olduklarını, TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’ne mutlaka üye olmalarını söyledi.

 

TOBB ETÜ Rektörü Necip Camuşcu da iş dünyasının ihtiyaç duyduğu insan gücünü yetiştirmekten dolayı gurur duyduklarını ifade ederek, üniversitelerindeki öğrenim gören öğrenci sayısının giderek arttığını belirtti.

 

Öğrenciler ve ailelerinin de katıldığı törende, konuşmaların ardından dereceyle mezun olanlara hediyeleri ve diplomaları verildi, kütük çakma merasimi yapıldı. Öğrenciler, törenin sonunda kep fırlatarak mezuniyetlerini kutladılar.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA