TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“İnsanlığın laneti, terör planlarıyla cana kastedenleredir”


16.09.2012 / AnkaraHakkâri’de 4 askerimizin, Bingöl Karlıova’da da 8 polisimizin terör saldırısı ile şehit edilmesi üzerine bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu saldırıları lanetlerken, insanlık vicdanının, teröre bulaşan ve masum canlara kıyanları hiçbir zaman affetmeyeceğini söyledi. ​ ​


Hisarcıklıoğlu, “Ülkemizin üzerinde oynanmak istenen oyunu, birlik ve beraberliğimiz bozar. Türkiye’nin büyük hayalleri ve umutları var. Hiçbir kurşun bizim kardeşliğimizi yok edemez. Kaybolan şey, terörden medet umanların insanlığıdır” dedi.

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dün gece Hakkâri-Çukurca karayolunda askeri birliğin geçişi sırasında meydana gelen patlamada 4 askerimizin şehit olduğu, 5 askerimizin de yaralandığı haberini aldık. Bugün sabah saatlerinde de, Bingöl'ün Karlıova ilçesinde çevik Kuvvet ekiplerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında yola döşenen mayının patladığını, 8 polisimizin şehit olduğunu, 9 polisimizin de yaralandığını öğrendik. Yüreklerimize ateş düştü. İnsanların yaptığı bu zulmü, her şeyden önce bir insan olarak sindirebilmek imkânsız.

Annelerimizin kalbine, çocukların o masum gözlerine en sevdiklerinin acısını nasıl düşürebilirsiniz? Bütün insanlığın laneti teröre bulaşanların üzerine olsun. Tek amaçları vatan toprakları üzerinde yaşayan bütün vatandaşların güvenliğini ve huzur içinde uyumalarını sağlamak olan güvenlik güçlerimize yapılan bu saldırılar, şüphesiz birlik ve beraberliğimizi bozmak, korku ve öfke yaratmak içindir.

Bu milletin mayası farklıdır. Terörden gelecek umanlar şunu eninde sonunda anlayacaktır ki; Bu toprakları paylaşanlar yüzyıllar boyunca kardeşçe ve hür olarak yaşadı. İlelebet de öyle yaşayacaktır. Bu gerçeği, hiçbir oyun değiştiremez.

Türk iş dünyası adına bir kez daha teröre ve destekçilerine ‘yazıklar olsun’, ‘lanet olsun’ diyorum. Vatanları için hayatını kaybeden şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı dilerken, yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA