TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu: “Sel felaketi, yüreğimizi yaktı”


04.07.2012 / AnkaraÖnceki akşam Sinop'ta etkisini artıran yağış sonucu, Dikmen ve Durağan ilçelerini etkileyen su baskınları ile bugün Samsun’un Canik İlçesi’nde, Mert Irmağı’nın taşması sonucu meydana gelen sel felaketinde 9 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine bir mesaj yayımlayan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, sel felaketi sonrası oluşan acı tablonun herkesi derinden üzdüğüne işaret ederek, “Kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısı, yüreğimiz yaktı. Allah’tan dileğimiz, bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasıdır” ifadesini kullandı.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu görüşlere yer verdi:

“Sinop’ta Dikmen ve Durağan ilçelerini etkileyen su baskınlarının yaraları sarılmaya çalışılırken, bugün de Samsun'un Canik ilçesinde Mert Irmağı'nın taşması sonucu, meydana gelen selin neticesinde, 4’ü çocuk, 9 vatandaşımızı kaybettiğimizi büyük bir üzüntü ile öğrendik.

Mübarek kandil gününde aldığımız bu acı haber tüm halkımızın yüreğini yakmıştır. Bu tür felaketler karşısında, birlik ve beraberlik içerisinde olmak zorundayız.

Türk iş dünyası adına, sel felaketinde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA