TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Orman Ürünleri Meclis Toplantısı yapıldı


18.01.2023 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Orman Ürünleri Meclisi toplantısı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan A. Sadıkoğlu’nun katılımıyla, Meclis Başkanı Haluk Yıldız’ın başkanlığında yılın ilk toplantısını gerçekleştirildi.​​

Toplantının açılış konuşmasını yapan Oğuzhan A. Sadıkoğlu; 1-4 Aralık 2022 tarihinde düzenlenen ve başarılı geçen Orman Ürünleri Sektör Stratejisi ve Vizyon Çalıştayı’na, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da çevrimiçi katıldığını, toplantının Meclis üyelerimizin destekleriyle oldukça verimli geçtiğini ifade etti.

 

Sektörde yeni orman alanlarının yaratılmasından çok, var olan ormanlarını korumanın ve geliştirmenin altını çizen Meclis Başkanı Haluk Yıldız, ormancılık ve iklim krizine dair açıklamalarda bulundu. Ayrıca, ormanların ekolojik açıdan ne kadar önemli olduğunu belirterek, konun sektör paydaşlarına doğru şekilde anlatılmasının önemini vurgulaya Yıldız, sektörün ilişkili olduğu diğer sektörler ile birlikte büyüyebilmesi için doğru  ürünün doğru sektöre ulaştırılmasının çok önemli olduğunu ifade etti.  

 

Toplantıda ayrıca, biokütle enerji santrallerinde ormancılık ürünlerinin orman atığı olarak yakılması konusu görüşülerek konuya ilişkin ayrıntılı bir çalışma yapılması karar alındı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen ‘’Dikili Ağaç Satış İhalelerine Katılım için NACE Kodu Şartı Aranması konusunda yürütülen çalışmaların tamamlandığı ve haziran ayında aktif bir şekilde uygulanacağı bilgisi paylaşıldı.

 

Meclis Üyeleri tarafından, Mart ayında yapılması planlanan çalıştayın belirlenecek olan ana tema kapsamında yapılmasına karar verildi.  

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA