TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Van’daki felaketin acısı çok büyük. Birbirimize daha sıkı sarılmak zorundayız


23.10.2011 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Van’da meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki deprem felaketi üzerine bir mesaj yayımladı. Ülkemizin büyük bir tabi afetle daha karşı karşıya kaldığına işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Dualarımız, can kaybının az olması için. Bölge halkına ve milletimize büyük geçmiş olsun. Deprem felaketleriyle ‘acı’ sınavlar veren halkımız, birlik ve beraberlikle bu acıyı yürekten paylaşarak yaşıyor. Bu acıların karşısında birbirimize daha sıkı sarılmak zorundayız” dedi.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:


“Terörle yüreği yanan ülkemizin, acılarının üstüne bir de büyük deprem felaketi eklenmiştir. Van'da Tabanlı köyü merkezli olarak 7,2 büyüklüğünde gerçekleşen depremin olası büyük kayıpları ve acıları hepimizin korkusu ve endişesidir.


Doğal felaketleri önlemek elimizde değil kuşkusuz. Ancak kayıpların en aza indirilmesi için ve yaraların en kısa sürede sarılabilmesi için 74 milyon yine tek yürek olacağız. Bu felaketle gelen gözyaşları hepimizindir. Acı hepimizindir.


Türk iş dünyası olarak, hepimizi derin bir üzüntüye boğan deprem felaketinde can kaybının artmaması ve yeni felaketlerle karşılaşmamamız dileğiyle bölge insanlarının ve bütün halkımızın üzüntülerini derinden paylaşmaktayız.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA