TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

S&P geç kaldı, aslında daha önce yapmalıydı


22.09.2011 / MalatyaTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) M. Rifat Hisarcıklıoğlu, S&P'nin not artırımına ilişkin, ''Geç kaldı, aslında daha önce yapmalıydı'' dedi.​ ​

 

 

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı ve Malatya Milletvekili Mücahit Fındıklı ile beraber, Fırat Kalkınma Ajansının (FKA) Malatya'da gerçekleştireceği Bölgesel Kalkınma Konferansı'na katılmak üzere Malatya'ya gitti. Hisarcıklıoğlu’nu havaalanında, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç ve Malatya Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Tahir Kalaycıoğlu karşıladı.

Malatya Erhaç Havaalanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hisarcıklıoğlu, kredi derecelendirme kuruluşu S&P'nin Türkiye'nin yerel para kredi notunu yükseltmesine ilişkin soru üzerine, not artırımından memnun olduklarını ifade ederek, ''Türkiye'nin durumu tescilli oldu. Ama biz bunun yeterli olduğuna inanmıyoruz” dedi.


Türkiye'nin kredilendirme noktasında gelmiş olduğu durumunu S&P'den önce, Fitch’in zaten açıkladığını belirten Hisarcıklıoğlu, “Fitch'in yapmış olduğu raporun teyidi olmuş oldu. Geç kaldı aslında daha önce yapmalıydı'' şeklinde konuştu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA