TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Brezilya, Türk işadamları için önemli bir pazar haline geldi


15.09.2011 / AnkaraBrezilya Büyükelçisi Marcelo Jardim, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile akşam yemeğinde biraraya geldi. Görüşmede, Brezilya Devlet Başkanı Dilma Roussef’in Ekim ayında Türkiye’ye gerçekleştireceği ziyaretin Türkiye için memnuniyet verici bir haber olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, Latin Amerika ülkelerinin parlayan yıldızı olan Brezilya’nın Türk işadamlarının gittikçe ilgisini çektiğini ve önemli bir pazar haline geldiğini ifade etti.​ ​

 

DEİK bünyesinde bulunan Türk-Brezilya İş Konseyi hakkında da bilgi veren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, iki ülke arasındaki ticaret rakamlarının, ülkelerarası potansiyeli göstermediğini ve Türk işadamlarının Brezilya’da inşaat, madencilik, gıda ve tekstil alanında gerçekleştirilecek projelerde işbirliğine açık olduğunu dile getirdi. 

Büyükelçi Jardim’de, Türk özel sektörünün çatı kuruluşu TOBB ile daha yoğun ilişkiler içinde olmak istediğini ve bu işbirliğinin iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilebileceğini dile getirdi. Ziyarette Marcelo Jardim, “Bir referans noktası olan Türkiye’nin, bir başarı örneği olduğunu ve başarının tek bir kişiye atfedilemeyeceğini söyleyerek, bu sizin ulusunuzun başarısıdır” dedi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA