TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Almanya’nın Türkiye Büyükelçisi Pohl, Hisarcıklıoğlu’nun konuğu oldu


05.08.2011 / AnkaraAlmanya’nın Türkiye Büyükelçiliğine atanan Dr. Eberhart Pohl TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin ele alındığı görüşmede TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Almanya’nın Türkiye için çok önemli bir partner olduğunun altını çizerken, Büyükelçi Pohl de görevi esnasında siyasi konulara olduğu kadar ekonomik konularla da ilgileneceğini anlattı.​ ​

 

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, büyükelçilerin ekonomik meselelere de sahip çıkmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Türkiye-Almanya ekonomik ilişkilerine değinen Hisarcıklıoğlu, TOBB ile Alman Ticaret Odaları Birliği (DIHK) arasinda imzalanan bir anlaşma ile kurulan Köln'de yerleşik Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası ile İstanbul'da yerleşik Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası'nın iki ülke arasındaki en iyi bağlantı olduğuna değindi.


TOBB Başkanı Büyükelçilik ve DIHK ile yakın çalıştıklarını, Türk-Alman İşbirliği Konseyi’nin de önemli bir platform olduğunu dile getirdi.


İki ülkenin üçüncü ülkelerde de işbirliği yapabileceği üzerinde duran Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin AB sürecinde Almanya’nın desteğine önem verdiklerini bildirdi.


Konuk Büyükelçi Pohl ise AB süreci konusunda önümüzdeki sürece umutla baktığını açıkladı. Görüşmede Büyükelçi Dr. Eberhart Pohl’e TOBB’un çalışmalarına ilişkin bir de sunum yapıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA