TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Talat Zurnacı’yı kaybettik


01.08.2011 / AnkaraSalihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Talat Zurnacı bir süredir tedavi gördüğü İstanbul’da hayata gözlerini yumdu. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Zurnacı’nın vefatı üzerine yaptığı açıklamada “İş dünyasının saygın isimlerinden ve çok değerli dostumuz Salihli Ticaret ve Sanayi Odamızın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Talat Zurnacı’yı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allahtan rahmet, ailesine, yakınlarına ve camiamıza başsağlığı diliyorum” ifadesini kullandı. ​ ​


Talat Zurnacı için 3 Ağustos Çarşamba günü 15.30’da Salihli Ticaret ve Sanayi Odası önünde bir tören düzenlenecek. Talat Zurnacı, törenin ardından, Küçükimam Camii’nde kılınacak ikindi namazını müteakip Asri Mezarlığa defnedilecek.


-Talat Zurnacı’nın özgeçmişi

1955 yılında Kosova – Prizren’de doğan Zurnacı, ailesiyle birlikte Türkiye’ye 1959’da göç etti. 1977’de İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Yüksek Lisansını Fransa INPG elektronik branşında tamamlayan Zurnacı, yurda dönüşünde Çekmece Nükleer Araştırma Merkezi Elektronik Bölümü’nde 8 yıl çalıştı. Zurnacı, daha sonra Fransa Bilimsel Araştırma Merkezi’ne geçerek 3 yıl da burada çalıştı.

Askerliğini Yedek Subay olarak Deniz Kuvvetleri Taşkızak Tersanesi’nin AR-GE Bölümünde tamamladı. 1985 yılında Vestel Elektronik Ar-Ge Bölümü’nde Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı. Burada 6 yıl Teknik Müdür olarak TV-monitör ve bilgisayar tasarımı ve IBM projelerinin proje lideri olarak çalıştı. Son olarak da iç ve uluslararası satın alma direktörü olarak 4 yıl çalıştıktan sonra buradan ayrılarak, Teleset Elektromekanik San. ve Tic. A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak Teleset ailesinin bünyesine katıldı.

Gençliğinin geçtiği ve ailesinin yaşadığı Salihli’de 2005 yılında, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası’na başkan olarak seçilen Talat Zurnacı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Avrupa Birliği Komisyonu’nda sözcülük görevini yürüttü. Zurnacı 2008 yılının sonbaharında Brüksel’de Eurochambres bünyesindeki Avrupa İşletmeler Parlamentosu’na Türkiye’yi temsil eden 4 üyeden biri olarak seçildi. Fransızca, İngilizce ve İtalyanca biliyordu.


Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA