TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

ICC’nin çalışmalarına destek vermeye devam edeceğiz


29.06.2011 / Fransa​ ​


Hisarcıklıoğlu, 29 Haziran 2011 Çarşamba günü Milletler Arası Ticaret Odası Başkanı Gerard Worms ile Paris’te bir araya geldi.  Görüşmede, TOBB-ICC ve EUROCHAMBRES-ICC ilişkileri ele alındı.

Worms görüşmede ayrıca Türkiye ekonomisinin gösterdiği performansın son derece etkili olduğunu belirterek, Hisarcıklıoğlu’na “siz başarılı bir işadamısınız, TOBB Başkanı, İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili ve Eurochambres Başkan Yardımcısı gibi geniş bir uluslararası deneyiminiz var. ICC’de sizinle daha fazla işbirliği yapmalıyız” dedi. Worms ayrıca, Sayın Hisarcıklıoğlu’nun Kasım ayında gerçekleştirilecek G20 İş Dünyası (G20 Business) toplantısına davet etti.

Hisarcıklıoğlu görüşmede, yeni seçildiği ICC Başkanlığı görevinden dolayı Gerard Worms’u kutlayarak, Türkiye’nin ICC’nin en eski üyelerinden bir olduğunu ve ICC çalışmalarına TOBB olarak daima önem verdiklerini belirtti. ICC çalışmalarını TOBB Olarak destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, ICC Başkanı Gerard Worms’u Türkiye’ye davet etti.

- EUROCHAMBRES Başkanlık Divanı toplantısı

Hisarcıklıoğlu, görüşme sonrası Paris’ten Brüksel’e geçerek, EUROCHAMBRES Başkanlık Divanı toplantısına iştirak etti.

EUROCHAMBRES Başkanlık Divanı toplantısıyla ilgili açıklama yapan Hisarcıklıoğlu, “Başkanlık Divanı toplantısında, Avrupa iş dünyası için çok önemli iki hususu tartıştık. Mesleki eğitim ve Enerji Verimliliği. Her iki konuda da EUROCHAMBRES ve ulusal Odalar birlikleri olarak önümüzdeki dönemde Avrupa Komisyonu ile daha yakın çalışacak projeler üzerinde görüş alış-verişinde bulunduk” dedi.

45 Avrupa Ülkesinin üyesi olduğu EUROCHAMBRES’da Başkanlık Divanı, EUROCHAMBRES Başkanı ve Başkan Yardımcılarından oluşuyor. Almanya, Fransa, İtalya, İspanya, Lüksemburg, Polonya, İngiltere ve Türkiye Başkanlık Divanında temsil ediliyor.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA