TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Gana ile ekonomik ilişkileri geliştirmek için mutabakat zaptı imzalandı


24.06.2011 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Birlik Merkezi’nde 5 gün süren Oda Akademisi Programı’na katılan Gana İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhammed Baba Yunus ile ikili görüşme gerçekleştirdi.​ ​

 

Görüşme esnasında, Türkiye ve Gana işbirliğinde potansiyel arz eden sektörler ele alınırken, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Gana İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhammed Baba Yunus, iki ülke ikili ticareti ve ekonomik ilişkileri geliştirmeyi amaçlayan anlaşmaya imza attılar.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu,  imzalanan anlaşmanın iki ülke arasındaki yatırım ve işbirliğini destekleyeceğine inandığını belirterek, ilerleyen zamanda ise TOBB ve Gana İslam Ticaret ve Sanayi Odası arasında bir Eylem Planı imzalanması gerektiğinin altını çizdi.

Gana’nın da Türkiye gibi bir tarım ülkesi olduğunu belirten Gana İslam Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Muhammed Baba Yunus ise, görevi kapsamında Gana’da özel sektörün gelişmesi üzerinde durduğunu ve Türkiye’nin bu konuda örnek teşkil ettiğini belirtti.
Tekrar Türkiye’ye geleceğini belirten Muhammed Baba Yunus, Türkiye’nin ekonomik gelişiminden çok etkilendiğini dile getirdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA