TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Oda başkanının görevi, ilçesinin, ilinin ve ülkenin yararına çalışmaktır


23.06.2011 / İzmir​Menemen Ticaret Odası’nın yeni hizmet binasının açılış törenine katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni hizmet binasında Sosyal Güvenlik Kurumu’na ücretsiz yer tahsis eden Menemen Ticaret Odası başkanı ve üyelerini kutlayarak, oda başkanlarının görevinin, ilçesinin, ilinin, ülkenin yararına çalışmak olduğunu söyledi. ​


Haber videosu için tıklayınız.

 

“Bizde petrol, doğalgaz yok” diyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Ama Allah'ıma binlerce şükür ki bize müthiş bir müteşebbis ruhu vermiş” dedi. Menemen’e gelirken Ulukent Sanayi Bölgesi’nde fabrika açılışı yaptığını ve burada girişimci ruhun önemini bir kez daha gördüğünü söyleyen Hisarcıklıoğlu, fabrikanın sahibinin 5 yıl önce emekli olan bir işçi olduğunu ve bunun büyük bir başarı olduğunu ifade etti.    

Yeni hizmet binasının Menemen'in kazancı olduğunu kaydeden Hisarcıklıoğlu, ''İnsanın en hayırlısı insanlara hayırlı olandır. Bir adam köprü kurar, bin adam o köprüden geçer. Burada köprü kurulmuş. Bölgede ulaşım açısından da gelişmeler olduğunu görüyorum. Biz Türkiye olarak bir hedefe baş koyduk, 2023'de, cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye'yi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden biri yapmak. Bu kişi başına düşen geliri 10 bin dolardan, 20 bin dolara çıkarmak demektir. Allah'ın izniyle bunu başaracağız. Menemen bunu başarırsa Türkiye başaracak. Kaderimiz bir'' dedi.

Belediye Başkanı Tahir Şahin'in ilçeye TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nin bir fakülte açmasını talep ettiğini belirten Hisarcıklıoğlu, ''Başkan fakülte istedi. Parmağını taşın altına koy. Arsayı bul, binayı yap, eğitimini vermesi benden'' dedi. Hisarcıklıoğlu ayrıca, Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral’ın, Katip Çelebi Üniversitesi'nin de ilçede fakülte kurması ile ilgili taleplerini ilgili yerlere ilettiğini belirtti.

Menemen Ticaret Odası yeni hizmet binasının açılışı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Başkan Yardımcısı Bülent Koşmaz, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yorgancılar, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Menemen Kaymakamı Turgut Subaşı, Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Güral ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle yapıldı. Menemen Halk Oyunları Ekibinin gösterisi ile başlayan törende, Menemen Müftüsü Birol Nurlu'nun duasından sonra kurban kesildi.

 

-"Türkiye'nin en büyük kaynağı girişimcilik"

 

Menemen Ticaret Odası'ndaki törene giderken, Ulukent Sanayi Bölgesi'ne gelen TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, burada Me-Kal Soğutma Sistemleri Fabrikası'nın açılışını yaptı. Fabrikada incelemelerde bulunan Hisarcıklıoğlu, fabrika sahibi Metin Kolcu'dan fabrika hakkında bilgi aldı. Hisarcıklıoğlu, fabrika sahibi Kolcu'nun işçi emeklisi olduğunu öğrenince, "Türkiye'nin en büyük kaynağı girişimcileridir. Bu bir başarı hikayesidir. İşçilikten sanayiye geçiş böyle oluyor" dedi. ​

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA