TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

‘Efeler yalnız oynar’ deseler de birlikte hareket eden kazanır


21.06.2011 / AydınTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Aydın programı kapsamında Aydın Belediyesi ve Aydın Ticaret Odası’nı (AYTO) ziyaret etti.​ ​

 

Aydın Anıtı’nın açılışı sonrası beraberindeki heyetle Aydın Belediyesi’ne giden
Hisarcıklıoğlu’na Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu Aydın’ın yöresel ürünlerini hediye etti. Belediye ziyareti sonrası Aydın Ticaret Odası’na giden Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet öğle yemeği yedi.

Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na yoğun programına rağmen Aydın’a geldiği için teşekkür etti.

Aydın Belediyesi ziyaretinde bir konuşma yapan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Aydın’da bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Konuşmasında Aydın’ın büyük zenginliklere sahip olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Anıtın açılışında Aydın Belediyesi ile Aydın Ticaret Odası’nın birlik ve beraberliğini görüyoruz. Birlik ve beraberliğin olduğu yerde bereket ve rahmet vardır. Aydın bu bakımdan rahmet ve bereket açısından zengin. İnşallah bu birliktelik devam eder. ‘Eskiden Efeler yalnız oynar’ diye bizi kandırırlardı. Bu tabir, Aydın’da yıkılmış. Aydın’da bir tarafta Efelik, bir tarafta birliktelik duygusu var. Bunun neticesinde kazanan Aydın olacaktır”

Türkiye’de ve Aydın’da seçimin ardından yeni bir dönem başladığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Halk, iradesini seçimde gösterdi. Aydınlılar tüm vekillerine sahip çıkmalı. Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bizim gibi sanayi ve ticaretin içinden geldi. Bu dönem Milletvekili seçilen Nazilli Ticaret Odası eski Başkanı Gültekin Kılınç’ta bizim içimizden biri olarak TBMM’ye geldi. Aydın, ‘Birlikte hareket etme’ kültürüyle devam ettiği sürece kazanacaktır. Aydın tarihi, turizmi, tarımı ile büyük bir potansiyele sahip. Aydın ne kadar güçlü olursa, Türkiye o kadar güçlü olacaktır”

-Hisarcıklıoğlu, AYTO’da Aydın ekonomisini değerlendirdi

Aydın Belediyesi ziyaretinin ardından Aydın Ticaret Odası’nı ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu burada öğle yemeği yedi. Yemekten önce, Aydın ekonomini değerlendiren Hisarcıklıoğlu Aydın ekonomisinde son dönemde müthiş bir başarı hikayesi yazıldığını söyledi.
Yılın ilk 6 ayında ülke genelinde yüzde 18 daha fazla işyeri açıldığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu; “Aydın’da bu oran yüzde 38. Türkiye’nin ihracatında yüzde 2 artış varken, Aydın’da yüzde 27 artış var. Protesto olan senetlerde Türkiye’de yüzde 24 oranında azalma varken, Aydın’da yüzde 26 oranında bir azalma var. Aydın ekonomisinde canlılık var. Aydınlının bankada parasıda mevcut. Aydınlılar kendi mevduatını Aydın’a yatırıyor” dedi.

-Türkiye’nin önümüzdeki 4 yılı çok önemli

Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en iyi 10 ekonomisi içerisine girmeyi amaçladığına dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, “Önümüzdeki 4 yıl bu süreç için çok önemli. Yapısal reformların tamamlanması gerek. TBMM’de bulunan tüm siyasi partilerin birlikte hareket etmesini istiyoruz. Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda birleşmek, birlikte çalışma kültürünü desteklemek lazım” ifadelerini kullandı.Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA