TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Japonya ile ticari ilişkilerimizi, beşeri ilişkilerimizi yansıtacak seviyede artırmalıyız


09.06.2011 / MeksikaTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu 7. Dünya Odalar Kongresi kapsamında Meksika’da, Japonya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Toshıo Nakamura ile görüştü.​ ​


M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Japonya’da Mart ayında yaşanan büyük deprem üzerine Japonya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Toshio Nakamura’ya taziye dileklerini ileterek, Japonya’nın bu yıkımdan hızlıca toparlandığını belirtti.


TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Japonya ile beşeri ilişkilerimizin çok iyi olduğunu belirtti ve ayrıca Türkiye ile Japonya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin de bunu yansıtacak seviyede artması gerektiğini söyledi.


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu: “Türkiye’de faaliyet gösteren Toyota Türk pazarında çok başarılı olmuştur. Adapazarı’nda bulunan Toyota fabrikası sıfır hata ile üretim yapmaktadır’’ dedi.
27.000 genç girişimcisi ile birinci sırada olan Japonya’dan sonra, sayısı hızla artan Türk genç girişimcilerin ikinci sıraya geçeceğini söyleyen Hisarcıklıoğlu, iki ülke arasında turizm konusunda da ortak bir işbirliği mekanizması oluşturularak işbirliği sağlanabileceğini bildirdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA