TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hopa TSO'da Uyum ve Arabuluculuk Merkezi hizmete girdi


19.09.2022 / ArtvinTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası'nı (TSO) ziyaret ederek, Uyum ve Arabuluculuk Merkezi'nin açılış törenine katıldı.​
Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek'in ev sahipliğindeki istişare toplantısında Hopa iş dünyasının temsilcileri, sıkıntılarını ve çözüm önerilerini TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile paylaştı. Görüş ve önerileri dinleyen Hisarcıklıoğlu da bunları icra makamları ile paylaşacağını dile getirdi.


Hisarcıklıoğlu konuşmasında kamu yöneticilerinin girişimcilere destek vermesinin şehrin birlik ve beraberlik içerisinde olmasının önemine işaret etti. "Eğer Hopa zengin olursa Artvin zengin olur. Artvin büyürse de Türkiye büyür" ifadesini kullanan M. Rifat Hisarcıklıoğlu, pandemi döneminde özveriyle çalışan ve üyelerinin sıkıntılarını icra makamlarına anında aktaran oda ve borsa başkanlarına da teşekkür etti.


-Pandemi döneminde odaların başarısı


Yurt dışında da çok sayıda iş örgütünün ya yönetiminde yer aldığını bildiren Hisarcıklıoğlu, "Orada bana hep sordular. Pandemi dönemini nasıl az hasarla atlattınız. İşte sizlerin özverili çalışmaları ile atlattık" ifadesini kullandı. Hisarcıklıoğlu, tarımda gübre ve yem gibi girdi fiyatlarındaki yükselişin yanı sıra kuraklığın da, ayrıca çok büyük bir soruna dönüşebildiğine dikkat çekti. Yüksek enflasyon nedeniyle şirketlerin işletme sermayesi ihtiyacının da arttığına işaret eden TOBB Başkanı, “Onları desteklemek üzere, yeni kredi ve KGF kefaletli kredi paketleri gerektiğini de hükümete iletiyoruz. Mesela kredi faizleri ve limitlerinde, hepimiz büyük sıkıntılar yaşıyorduk. Önce Merkez Bankamızla, sonra kamu bankalarımızla, TOBB’da bir araya geldik. Sonrasında yeni düzenlemeler hayata geçti. İnşallah, özellikle kredi faizine olumlu yansımasını bekliyoruz” diye konuştu.


Hisarcıklıoğlu konuşmasında ayrıca Hopa'ya bir okul yapacaklarının müjdesini de verdi.Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA