TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Aydın Sanayi Odası’na ‘kadın üye’ övgüsü


27.10.2014 / AydınTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Aydın Sanayi Odası (AYSO) Başkanı Mehmet Yunus Şahin ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.​

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ


Hisarcıklıoğlu’nun AYSO ziyareti, Aydın Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Ziyaret esnasında konuşan Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin,  sözlerine Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne, odanın şu anda kullandığı hizmet binasını kiraya verdiği için teşekkür ederek başladı. Kurulduğu günden, bugüne kadar yapılmış olan ve yapmayı planladıkları hizmetler hakkında kısa bilgiler verdi.

 

Daha sonra söz alan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu da, İŞKUR’la, Aydın Sanayi Odası’nın ortaklaşa yürüttüğü UMEM projesinin önemine değindi. Hem iş arayan elemanlar açısından hem de vasıflı işçi arayan işyeri sahipleri açısından çok değerli bir proje olduğunu, 6 ay boyunca kursiyerlerin günlük 25 TL kazanç ile sağlık sigortasının, İŞKUR tarafından karşılandığını sözlerine ekledi.

 

UMEM Projesi’nin,  İşletme sahipleri üzerinde yük olan istihdam giderlerini önemli ölçüde azaltığını ve bu kurstan mezun olmuş, diplomalı işçileri çalıştırdıkları taktirde 4,5 yıl boyunca % 18 eksik vergi ödeyeceklerinin altını çizdi.

 

Türkiye’de son günlerde ar-tan işçi kazaları ve bu kazaların ölümle sonuçlanmasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Hisarcıklıoğlu, Başbakan ile  Çalışma ve Sosyal Güvenlik  hakkında yapılan ilk toplatıda insan hayatının öne-mine değinildiğini, 2015 yılın-dan itibaren tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun getirileceğini söyledi. Bu belge tüm Avrupa ülkelerinde de geçerli olacak.

 

Hisarcıklıoğlu Aydın Sanayi Odası’nın, 35 kişilik meclis üyesinden 17’sinin kadın olması ile Türkiye’de kadın meclis üyesi en yüksek oda olduğunu sözlerine ekledi.

 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA