TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

​''Türkiye, dünyanın 10 büyük ekonomisinin arasına girecek''


23.11.2012 / Düzce​ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına gireceğini düşündüğünü söyledi. ​

 

HABER FOTOĞRAFLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

 

HABER VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ.

 

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, 60 yıl önce kurulduğunda Ankara Ticaret Odası'nın bünyesinde bir odada faaliyet gösteren TOBB'un bugün ikiz kulelere sahip olduğunu anlattı.

TOBB'un büyük gelişme kat ettiğine dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, ''Başarımız bu birliktelik sayesinde oldu. Binlerce şükürler olsun, bu noktaya kadar geldik'' diye konuştu.
 
Hisarcıklıoğlu, Türk müteahhitlik sektörünün Türkmenistan'da rekor düzeyde iş aldığına işaret ederek, şunları kaydetti: ''Son ayda almış oldukları işin toplam tutarı 4,7 milyar dolardır. Bu rakam, Türk özel sektörünün Türkmenistan tarihinde ilk kez aldığı bir rekordur. Onlar gece gündüz orada mücadele ederken, bizim koşmamamız olamaz. Bakın, nereden nereye geldik? 2002 genel kurulumuzda, 'Türkiye, dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına girecek' demiştik. Devletin ortak hedefi de bu yönde oldu. Türkiye'nin dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına gireceğini düşünüyorum.''

Konuşmaların ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB'un kuruluşunun 60. yıl dönümü dolayısıyla Düzce Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine plaket ve hatıra pulu verdi.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA