TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

“Şiddetten bir çözüm veya gelecek bekleyenlerin insanlık değerleriyle hiçbir bağlantısı olamaz”


25.05.2012 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kayseri’de Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen ve 1 polis memurunun şehit olmasına, 16 kişinin de yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili olarak yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerimizin ve masum insanların canına kasteden her türlü saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Şiddetten bir çözüm veya gelecek bekleyenlerin, insanlık değerleriyle hiçbir bağlantısı olamaz” ifadesini kullandı.​ ​


Hisarcıklıoğlu açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Kayseri’de Pınarbaşı Emniyet Müdürlüğü önünde meydana gelen patlama hepimizi derinden üzmüştür. 1 polis memurunun şehit olmasına, 16 vatandaşımızın da yaralanmasına neden olan bu elim hadise, insanlık adına derin üzüntü vericidir. Topluma korku yaymak üzere güvenlik güçlerimizi hedef alan bu saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyorum.

Hiçbir sorun şiddetle çözülemez. Şiddetten bir çözüm veya gelecek bekleyenlerin insanlık değerleriyle hiçbir bağlantısı olamaz. İnsanlık onurunu çiğneyen terör ve şiddet eylemleri hiçbir amaç için araç olamaz. Bu çirkin saldırıları gerçekleştiren ve heves edenlerin bilmesi gereken birinci husus budur.

İş dünyası adına hain olayda şehit olan polisimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve yüce milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA