TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Hisarcıklıoğlu: “Bizleri yaşatmak için canını feda eden şehitlerimizin acısı çok büyük”


17.05.2012 / AnkaraTOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hatay’da Amanos Dağları’nda terörist güçlerle girdiği çatışmada şehit düşen askerlerimiz için bir mesaj yayımladı. Terörün kanlı yüzünü lanetlediklerini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Bizlerin huzur içinde yaşayabilmesi için, birlik ve beraberliğimiz adına canlarını feda eden şehitlerimizin değerini, bu milletin yüreğindeki yerini kelimelere dökebilmek mümkün değil. Acımız büyük” ifadesini kullandı.​ ​

 

Hisarcıklıoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün Hatay’da Amanos Dağları’nda 1 binbaşı, 1 üsteğmen ve 1 teğmenimizin şehit olduğu, 2 askerimizin de yaralandığı haberini büyük bir üzüntüyle öğrendik.
İnsanlık dışı terör eylemleriyle emellerine ulaşacaklarını zanneden çirkin yüzlerin, tarih sahnesinde alacakları tek rol katilliktir. Bu kötü role soyunan hainlerin, bu ülkenin birlik ve beraberliğini asla bozamayacağını ve hiçbir amaca şiddet ve saldırıyla ulaşamayacaklarını çok geçmeden, insanlık suçlarını artırmadan idrak edebilmeleri dileğimdir.

Aziz şehitlerimiz, yüreğimizde ilelebet yaşayacaktır.

Türk iş dünyası adına; şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.”

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA