TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclis Başkanı Kantur Güven Tazeledi


19.09.2023 / AnkaraTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Atık ve Geri Dönüşüm Sanayi Meclisi, yeni dönem Başkanlık Divanını seçmek ve yol haritasını belirlemek üzere bir araya geldi.​

Meclisin seçimli toplantısı TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Zeki Kıvanç ve İbrahim Burkay’ın başkanlığında; TOBB Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Delibaş’ın katılımları ve sektör temsilcilerinin yoğun ilgisiyle TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Burkay yaptığı açılış konuşmasında; meclislerin kamu, özel sektör ve sektörel sivil toplum kuruluşlarını yasal bir zeminde buluşturan platform olduğunu vurguladı. Burkay ayrıca, Meclisin 2021 yılındaki oluşturulma aşamasında ortaya koyduğu vizyondan dolayı TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerini iletti.

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Zeki Kıvanç yaptığı açılış konuşmasına TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarını ileterek başladı. Kıvanç, sektörde yer alan tüm alt grupların sorunlarının farkında olduklarını ve TOBB olarak atık sektörüne dair tüm konuların hassasiyetle takip edilip ele alındığını katılımcılarla paylaştı. Kıvanç ayrıca; bir önceki dönem çalışmalara katkı veren tüm Üyelere teşekkürlerini iletti.

 

TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar açılış konuşmasında Avrupa Yeşil Mutabakatı süreçlerine değindi. Yorgancılar, mevzuata uyum sağlayamayan ve üretim süreçlerini değiştiremeyen firmaların Avrupa Birliğine yaptığı ihracatın sekteye uğrayacağının altını çizdir. TOBB olarak hayata geçirilen “İklim Portalına” da değinen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yorgancılar; iklim değişikliği, yeşil mutabakat ve diğer çevre konuları ile ilgili pek çok bilgiye ve duyuruya Portal aracılığıyla erişilebileceğini aktardı.

 

Yapılan seçim sonucunda Meclis Başkanlığına oybirliğiyle ITC Invest Trading &Consulting AG Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur seçildi.

 

Toplantıda; Meclisin mevcutta takip ettiği konular ve yeni dönemde gündeme alınması önerilen konu başlıkları hakkında istişarelerde bulunuldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA