TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

TOBB Türkiye Hizmetler Meclisi İstanbul’da bir araya geldi


02.05.2023 / Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Türkiye Hizmetler Meclisi, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Kopuz’un katılımı ile Meclis Başkanı Hüseyin Bozdağ’ın başkalığında TOBB İstanbul Hizmet Binasında toplandı.​

Ali Kopuz, Ramazan ayının bitmesinin ve turizm sezonun açılmasının sektörü doğrudan ve dolaylı olarak etkileyeceğini belirterek, Meclis Üyelerinin bilgi ve tecrübe paylaşımının sektörün bir adım öteye taşınması açısından önemine vurgu yaptı. Kopuz, TOBB tarafından başlatılan İş Dünyası Kalıcı Konut Kampanyası hakkında bilgi vererek Meclis Üyelerinin desteğini istedi.

 

Meclis Başkanı Hüseyin Bozdağ; 6 Şubat tarihinde yaşanılan deprem felaketinde Meclisin deprem bölgesine yönelik çalışmalarından dolayı Meclis Üyelerine teşekkürlerini iletirken,  endüstriyel yemek sektörüne hammadde sağlanması konusunda kamu kurum ve kuruluşları ile görüşmeler yapıldığını ifade etti.

 

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden, hizmetler sektörünün çeşitli alanlarında faaliyetlerini sürdürmekte olan Meclis Üyelerinin sektöre yönelik görüş ve önerilerinin paylaşıldığı toplantıda Et ve Süt Kurumu Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ceyhun Bozçalar ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü Tarım ve Tarımsal Sanayi Daire Başkanı Şenel Başbağı Meclis gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.

 

Toplantı gündemi dahilinde hizmetler sektörünün sanayi teşvikleri içine nasıl entegre edilebileceği konuşulurken, Et ve Süt Kurumunun endüstriyel yemek sektörüne hammadde tedarik etmesi vurgulandı.

 

Ayrıca Kredi Garanti Fonu’nun EYT Destek Paketinin kullanımına yönelik istişarelerde bulunuldu. 

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA