TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Almanya tedarik zincirlerinde özen yükümlülüğüne ilişkin düzenleme TOBB’da ele alındı


07.04.2023 / AnkaraFederal Almanya Tedarik Zincirlerinde Özen Yükümlülüğü Kanunu ve Türk-Alman Ekonomik İlişkilerine Etkileri Hibrit Ekonomi Toplantısı, Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.​

Açılış konuşmaları TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyüksimitci, AHK Türkiye Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Thilo Pahl,  Federal Almanya Büyükelçiliği Sosyal İşler Ataşesi Gabriele Weinhold tarafından gerçekleştirilen toplantıya; TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ahmet Saygın Baban, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdür Yardımcısı Bahar Güçlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü, Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hakkı Şekerbay, Alman-Türk TSO Tahkim Divan Başkanı ve Avrupa Liderlik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Köksal, İTÜ İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Çiçek Ersoy, AHK Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gamze Gökçen Pilevne, CBC Hukuk Bürosu Yönetici Ortak Av. Kemal Altuğ Özgün, PAE Hukuk Bürosu Kurucu Ortağı Av. Emre Keki, Çiğdemtekin Çakırca Arancı Avukatlık Ortaklığı Kurucu Ortağı Av. Gamze Çiğdemtekin Özer, Arçelik Sektörel İlişkiler Direktörü Canan Ergün Tavukçu ile firma yetkilileri katılım gösterdi.

 

Toplantıda; Almanya'da 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle yürürlüğe giren Tedarik Zincirlerinde Özen Yükümlülüğü Kanunu (LkSG), bu kanunun Türkiye’deki şirketlere, tedarikçilere ve dünya çapındaki tedarik zincirlerine etkileri ile kanunun ve ilgili AB direktif (CSDD Directive) taslağının Avrupa Birliği’nin Yeşil Dönüşüm hedefleri bağlamındaki tesirleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA