TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Edirne Ticaret Borsası heyeti Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti


16.03.2012 / AnkaraEdirne Ticaret Borsası yönetim kurulu ve meclis üyeleri, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı’nın başkanlığında, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret ederek görüştüler. ​ ​

 

Görüşmeye, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faik Yavuz da katıldı.  

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ziyarette yaptığı konuşmada, Edirne Ticaret Borsası’nın Türkiye’de örnek gösterildiğini vurgulayarak, “Bu müthiş bir başarı hikayesi. Tabii buradaki en önemli şey birlik ve beraberlik. Allah birliğinizi ve beraberliğinizi bozmasın. Kültürümüzde çok güzel bir söz var: ‘Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkda azap vardır’ diye. Bir ve berabersen rahmet ve bereket geliyor. Herkes ben bilirim diye ayrı başı çektiği zaman ne kadar güçlü ve zengin de olsan hepsi boş. Onun için sizin birlik ve beraberliğiniz sayesinde, Edirne Ticaret Borsamızı, Türkiye çapında, hatta bölgesel bazda, Balkanlar dahil olmak üzere örnek gösteriliyor” dedi.

Hayırlı bir iş yaptıklarını ifade eden Hisarcıklıoğlu, bütün gelişmiş ülkelerde çiftçi, tüccar ve sanayicinin aldanmadan, malı gerçek fiyatıyla alıp sattığını ve Edirne Ticaret Borsası’nın da bunu yaptığını söyledi.

Edirne Ticaret Borsası heyetini, Polatlı, Konya ve Eskişehir’e yaptıkları ziyaretlerden dolayı kutlayan TOBB Başkanı, “Onlarda sizler gibi aynı çerçevede Türkiye’de gurur duyduğumuz borsalarımız. Bu açıdan bu seyahatin çok olumlu olduğunu düşünüyorum” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı da, heyetin Polatlı, Konya Eskişehir ve Ankara seyahatlerine vurgu yaparak ‘Nerde hareket orda bereket’ atasözünü söyledi.

Polatlı’da lisanslı depoculuğun faaliyete geçirilmesini önemsediklerini belirten Bakan Yazıcı, “Bu örnek olacak. Edirne’deki lisanslı depoculuk konusundaki gelişmeden dolayı hepinizi kutluyorum” dedi.

Edirne Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Yardımcı, günün anısına Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’ya Edirne'yi simgeleyen Selimiye Camii figürlü çini takdim etti.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA