TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Alman Tedarik Zinciri Özen Yükümlülüğü Yasası webinarı gerçekleştirildi


15.12.2022 / AnkaraAlman Tedarik Zinciri Özen Yükümlülüğü Yasası Bilgilendirme Webinarı, çevrim içi olarak Ticaret Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde Alman – Türk Ticaret ve Sanayi Odası ve firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.​

Açılış konuşması Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Danışmanı, Reel Sektör Araştırma Geliştirme ve Uygulama Dairesi Başkanlığı Daire Başkanı H. Çağlayan Dündar tarafından gerçekleştirilen toplantıya; Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdür Yardımcısı Bahar Güçlü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü İstihdam Politikaları Daire BaşkanıSuat Dede, İTÜ İşletme Fakültesi Öğretim Görevlisi Dr. Çiçek Ersoy, AHK Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi, Mercedes-Benz Türkiye Baş Hukuk Müşaviri Av. Gamze Gökçen Pilevne, Çetinkaya Hukuk Bürosu Ortağı Av. Kemal Altuğ Özgün, PAE Hukuk Bürosu Kurucu Ortağı Av. Emre Keki, Çiğdemtekin-Çakırca-Arancı Avukatlık Ortaklığı Kurucu Ortağı Av. Gamze Çiğdemtekin Özer, Arçelik Sürdürülebilirlik Yöneticisi Özlem Ünlüer ile firma yetkilileri katıldı.

 

Toplantıda; Alman Tedarik Zinciri Özen Yükümlülüğü Yasası, bu yasanın kapsamı, doğrudan ve dolaylı tedarikçilere etkileri, yaptırımları, yasanın yeşil mutabakat, AB Direktifi, çalışma hayatı, çevresel ve insan hakları ihlalleri çerçevesinde değerlendirilmesi, yasa çerçevesinde ana şirketlerin tedarikçilerden beklentileri ve yükümlülükleri ile iyi uygulama örnekleri hakkında istişarelerde bulunuldu, katılımcıların soruları cevaplandırıldı.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA