TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

Türkiye – Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) 1. İş Forumu İstanbul’da yapıldı


08.02.2012 / İstanbulTürkiye- Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) I. İş Forumu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun evsahipliğinde ve Körfez İşbirliği Konseyi Odalar Federasyonu (FGCCC) ve Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) işbirliğinde, 6-7 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Four Seasons Otel’de gerçekleştirildi.​ ​

 

Foruma, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanı sıra, Türkiye ve Körfez ülkelerinden çok sayıda Bakan, üst düzey yönetici ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

06 Şubat 2012 Pazartesi günü başlayan forumun açılış oturumunda, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, FGCCC ve ICCI Başkanı Şeyh Saleh Kamel ve KİK Genel Sekreter Yardımcısı Abdullah bin Juma Al-Shibli’nin birer konuşma yaptılar. 

Türk-Arap İş Kadınları Ortak Konseyi’nin Kuruluş Anlaşması’nın imzalanmasında sonra, “Kadın Girişimciliği: Yükselen Ekonomik Güç” başlıklı panelde, Türk ve Arap iş kadınlarının desteklenmesi hususunda hükümetlerin nasıl uygulamalar getirmesi gerektiği masaya yatırıldı.

Aynı gün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın katılımlarıyla Gala Yemeği gerçekleştirildi.

Yatırım Ortamının İyileştirilmesi ve Ticaretin Kolaylaştırılması konulu Genel Oturum ise
07 Şubat 2012 Salı günü gerçekleştirildi.

Forum kapsamında, Türkiye ve KİK üye ülkeleri arasındaki yatırım potansiyelinin ve bölge içi ticaretin geliştirilmesi konuları ele alındı.  Ayrıca kadın girişimciliği, ulaştırma, bankacılık, enerji, tarım ve gıda, altyapı/inşaat ve KOBİ'lerin geliştirilmesi konularını kapsayan eşzamanlı panel oturumları düzenlendi.

Forumun sponsorları şöyle; Abu Al-Haj Yönetim Danışmanlık ve Ticaret Limited Şirketi, Venture Capital Bank, Al Baraka, Türkiye Finans, Türk Telekom, Negmar, Göknur, Event Organizer Seerabeece ve medya sponsorları ise Al Ayam ve Al Youm.

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Kullanıcının E-Posta Adresi
Gönderenin Notu
Mesajınız Gönderilmiştir
İlginiz için teşekkür ederiz
ARAMA